Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wiadomości z Kakooge

10.07.2018 Misyjny Sekretariat

Uganda Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W Polsce są teraz wakacje, odpoczynek…, ale nie w Ugandzie. Dzieci chodzą do szkoły, bo tutaj system edukacyjny wygląda nieco inaczej. Nauka trwa trzy semestry, a po nich dzieci mają miesiąc przerwy od nauki.

W tym roku najbliższe wakacje przypadają na przełomie sierpnia i września. Jest to dla nas pewien problem ponieważ rozpoczęliśmy wspólne lekcje w języku angielskim przez internet pomiedzy szkołą św. Judy w Kakooge a szkołą Podstawową nr 2 w Józefowie . Mamy nadzieję, że w kolejnym semestrze dołączą się do tego projektu inne szkoły z Polski.

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, zorganozowaliśmy rozgrywki sportowe dla uczniów siedmiu katolickich szkół. W tym roku data zawodów przypadła na 9 czerwca. Rozgrywki piłki nożnej wygrała szkoła św. Judy z Kakooge w finale pokonując szkołę z Kyabutayika z wynikiem 4:0. Warte zaznaczenia jest, że tylko chłopcy z Kakooge grali w butach. W koszykówkę wygrały dziewczyny z tej samej szkoły pokonując szkołę z Batusy 68:56. W tym roku puchary dla zwycięzców rozdawał nowy proboszcz w Kakooge o. Stanisław Nsubuga Strojecki.

18 czerwca 2018 r. bracia z delegatuty w Ugandzie przybyli na grilla do Kakooge, aby świętować mój srebrny jubileusz kapłaństwa. Z parafianami świętowałem go 25 czerwca w Kakooge i muszę powiedzieć, że naprawdę się wzruszyłem. Po południu odbył sie parafialny konkurs chórów. Najwyżej oceniony został chór z Katuugo.

W pierwszym tygodniu lipca o. Stanisław przyjmował do służby ołtarza 52 nowych ministrantów i ministrantek. Piszę przyjmował, ponieważ odbywało się to sukcesywnie podczas porannych Mszy Świętych. W poniedziałek klasy siódme, we wtorek szóste, we środę piate, a w czwartek czwarte.Po homili dzieci składały przyrzeczenie, a proboszcz wręczał im franciszkańską Taukę, którą odtąd będą nosić do kompletu stroju ministranckiego.

o. Bogusław Dąbrowski/red.

Więcej wiadomości z misji w UgandzieTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij