Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wiara żyje uczuciem

10.11.2021 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Współczesny człowiek mnoży znajomości w nieskończoność, ale prawdziwe relacje nie przychodzą mu łatwo. Naznaczone są często obojętnością, wyrachowaniem, błędami i rozczarowaniem. Nawet te najbliższe. Dzieje się tak, ponieważ to własne potrzeby i wyobrażenia stawiamy na pierwszym miejscu. Co zrobić, by to zmienić? By naprawdę się spotkać? Odpowiedzi na te pytania można odnaleźć w książce „Wiara żyje uczuciem”, która ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Bratni Zew.

Naucz się spotykać na wzór spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni. To tam, wśród insynuacji i nieporozumień, oskarżania i próśb, wreszcie we wzajemnym rozpoznaniu – staje się cud. W rozpoznaniu przez kobietę prawdy o tym, kim jest ona sama, Jezus zostaje rozpoznany jako dar Boga.

Książka to kolejny tom w serii MISTYKA CODZIENNOŚCI. Jest to seria wydawnicza prezentująca przemyślenia i świadectwa, w których centrum jest doświadczenie Boga w codziennych sprawach. To, co w nich istotne, to bezwarunkowa inicjatywa Boga, który wychodzi do człowieka i nieustannie go szuka, oraz relacyjność, w której dzieje się autentyczne spotkanie i poznanie. Człowiek, czerpiąc z odwiecznego źródła łaski, odpowiada na wezwanie Boga i żyje.

José Frazão Correia, Wiara żyje uczuciem. Wariacje na ważny temat

  • 152 strony
  • format: 126 x 188 mm
  • oprawa miękka ze skrzydełkami
  • cena det. 29,90 zł

Więcej informacji o książce: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij