Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi 2022

01.08.2022 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Po raz szósty w dniach od 6 do 22 sierpnia 2022 r. w Niepokalanowie odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Po raz pierwszy Wielkie Zawierzenie odbyło się w 2017 r. i jest kontynuowane każdego roku, bez żadnej przerwy.

Są to rekolekcji trwające siedemnaście dni, celem których jest zawierzenie Niepokalanej spraw osobistych i społecznych oraz oddanie Niepokalanej różnych osób i instytucji. Rekolekcje mają charakter otwarty, nie ma zapisów, rejestracji, każdy może wziąć udział według swoich możliwości czasowych i zainteresowań tematycznych. Do dyspozycji pielgrzymów na terenie sanktuarium jest dom rekolekcyjny i stołówka.

W pierwszych dziewięciu dniach będziemy zawierzać Maryi różne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbiańskie, gospodarkę i przemysł, Kościół i dzieła ewangelizacyjne, sprawujących władzę, bezpieczeństwo narodowe, sportowców, media, służbę zdrowia, instytucje edukacji i kultury oraz Rodziny. Centralnym punktem Wielkiego Zawierzenia będzie odpust św. Maksymiliana 14 sierpnia. W tym dniu będziemy gościć bpa Edwardę Kawę ze Lwowa oraz odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana upamiętniające jego śmierć. Drugi dniem odpustowym będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia. Na wszystkich Mszach świętych będzie można zawierzyć Niepokalanej wszelkie swoje osobiste sprawy. Główna Msza święta sprawowana będzie o godz. 11.30 na ołtarzu polowym.

W drugiej części Wielkiego Zawierzenia NSM będziemy dziękować Bogu za: Jego miłość, stworzenie, dar życia, rodzinę, przyjaciół i bliskich, zbawienie w Kościele, własne powołanie oraz za Maryję naszą Matkę.

Codziennie będziemy adorować Najświętszy Sakrament odmawiając Różaniec, uczestniczyć w Eucharystii i konferencjach oraz świadectwach zaproszonych gości. W czasie Wielkiego Zawierzenia odbędzie się także Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa w intencji odnowy rodzin w duchu Dekalogu oraz czuwanie modlitewne w bazylice w Niepokalanowie z soboty 13 sierpnia na niedzielę 14 sierpnia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i relacji z Maryją.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM



Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij