Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Wierzyłem, że w końcu dowiem się prawdy”

02.06.2018 Jan Maria Szewek

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka peruwiańskiego dziennikarza „Pasja Michała i Zbigniewa. Ostatnie godziny życia męczenników w relacjach świadków”. Została wydana nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew.

Alex Cordero Cuisano był dzieckiem, kiedy w jego rodzinnym miasteczku Pariacoto zostali zamordowani przez komunistycznych terrorystów franciszkańscy misjonarze: Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek. To wydarzenie wstrząsnęło całym jego światem. Gdy po studiach powrócił do rodzinnej miejscowości, rozpoczął śledztwo dziennikarskie. Przez cztery lata zbierał materiały, rozmawiał ze świadkami tamtych wydarzeń i dogłębnie analizował fakty. „Wierzyłem, że w końcu dowiem się prawdy” – wyznaje.

Jak doszło do morderstwa polskich franciszkanów? Kto zdradził? Opowieść napisana jest w reporterskim stylu. Zawiera wiele wzruszających momentów. Choć czytelnik wie, jak zakończy się historia, trzymany jest cały czas w napięciu.

Książkę „Pasja Michała i Zbigniewa. Ostatnie godziny życia męczenników w relacjach świadków” można nabyć osobiście w Biurze Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto w Krakowie przy ul. Hetmana Żółkiewskiego 14 lub dzwoniąc pod numer 124286111 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00), lub pisząc na adres internetowy: meczennicy@franciszkanie.pl. Pojawi się ona również w wielu katolickich księgarniach.

7 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Na ołtarze zostali wyniesieni w 2015 r.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij