Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wioska franciszkańska podczas ŚDM PANAMA 2019

09.01.2019 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Przy okazji Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie, jako Rodzina Franciszkańska – synowie i córki św. Franciszka i św. Klary z Asyżu – pragniemy przeżyć spotkanie i doświadczenie wspólnej pracy w celu promowania braterstwa misyjnego jako międzynarodowego, międzykulturowego i międzyzakonnego sposobu życia.

Bracia i siostry ze wspólnot braterskich Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z Panamy znaleźli odpowiednie miejsce na tego typu spotkania. Dzięki nim wszyscy razem będziemy goszczeni przez siostry franciszkanki w Kolegium Niepokalanej w Viale Paseo del Amazonas.

Podczas naszego pobytu na ŚDM 2019 zaplanowaliśmy szereg działań, m.in.: elementy formacji i świadectwa wspólnie z Młodzieżą Franciszkańską; apostolat wędrowny na peryferiach; zachęcanie do opieki nad „wspólnym domem”; promowanie nowego stylu życia opartego na wartościach sprawiedliwości, pokoju i integralności stworzenia, zgodnie z encykliką Laudato Si.

Czekamy na was we „Franciszkańskiej Wiosce Ekologicznej”! Stanowi ona konkretny wyraz promowania działań na rzecz świadomości i troski o stworzenie. Wioska będzie otwarta od 18 do 27 stycznia 2019 roku w strukturach Międzynarodowego Kolegium Maryi Niepokalanej, o którym była mowa wyżej. Kolegium to będzie również siedzibą Młodzieży Franciszkańskiej i Franciszkańskiej Wspólnoty Wędrownej.

Więcej na stronie internetowej: ofmconv.net.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij