Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wolontariat dla Kresów – razem możemy wszystko

30.08.2018 . kg

Fundacja | Brat Słońce

Zamiast rozgrzanego piasku – błoto, w miejsce stroju kąpielowego – ubranie robocze, a zamiast godzin wylegiwania się na plaży – praca w lipcowym skwarze. Niektórzy ludzie „dziwnie” spędzają wakacje. Ale po powrocie wszyscy są zgodni co do jednego: że nie zamieniliby tego wyjazdu na żaden nadmorski kurort.

Szesnastu młodych ludzi idących przez środek wsi z łopatami, sekatorami i kosiarkami spalinowymi musi wzbudzać żywe zainteresowanie miejscowych. To dość niecodzienny widok w małej miejscowości, gdzie wszyscy wszystkich znają. Jednak część mieszkańców już rozpoznaje tę garstkę zapaleńców.

Krakowska Fundacja Brat Słońce wysyła wolontariuszy na Ukrainę od 2012 r. Ich celem jest aktywny udział we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych oraz opieka nad zaniedbanymi polskimi grobami na kresowych cmentarzach. W miejscach, gdzie nie ma zwartych skupisk mniejszości polskiej, na ogół popadają one w zapomnienie i niszczeją. Niektóre porasta już las…


Serdecznie zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu o Wolontariacie dla Kresów autorstwa Marcina Więckowskiego na stronie internetowej Fundacji Brat Słońce: WOLONTARIAT DLA KRESÓW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij