Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wolontariat dla Kresów – rekrutacja

05.06.2020 . kg

Fundacja | Brat Słońce

Fundacja Brat Słońce zaprasza do udziału w projekcie „Wolontariat dla Kresów – Bołszowce i Podilla”, którego celem jest uprzątnięcie i uporządkowanie historycznych cmentarzy polskich w Bołszowcach i Podilli. Pobyt na Ukrainie planowany jest w dniach od 9 do 16 sierpnia 2020 r. Poprzedzony zostanie spotkaniem integracyjno-szkoleniowym zorganizowanym w Krakowie w dniu 8 sierpnia 2020 r.

„Wolontariat dla Kresów” – akcja organizowana przez Fundację Brat Słońce – to niepowtarzalna okazja do poznania kresowej historii Polski na terenie dzisiejszej Ukrainy. W Bołszowcach, niewielkim miasteczku leżącym 100 km na południe od Lwowa, mieści się cmentarz z polskimi nagrobkami, wśród których są groby uczestników Powstania Listopadowego i Styczniowego. W miasteczku znajduje się także Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach ufundowane w XVII w. przez polskiego hetmana Marcina Kazanowskiego. Od 2002 r. w Sanktuarium organizowane są każdego lata Franciszkańskie Spotkania Młodych, w organizacji których pomagają wolontariusze akcji.

Harmonogram projektu:

  • spotkanie organizacyjno-integracyjne w Krakowie połączone ze szkoleniem przygotowującym do wyjazdu: 8 sierpnia 2020 r.
  • wyjazd z Krakowa do Bołszowiec: 9 sierpnia 2020 r.
  • praca w grupach zadaniowych: 10 – 14 sierpnia 2020 r.
  • zwiedzanie (Iwano-Frankiwsk, Lwów, miejsca wspólnie wybrane): 15 – 16 sierpnia 2020 r.
  • powrót do Krakowa: 16 sierpnia 2020 r.
  • pomoc przy kwerendzie: sierpień-październik 2020 r.

Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia i zakwaterowania.

 

Zapisać się Wolontariat dla Kresów – Bołszowce i Podilla można poprzez internet, korzystając z formularza KWESTIONARIUSZ ONLINE dostępnego również na stronie Fundacji www.bratslonce.pl, bądź kontaktując się telefonicznie z organizatorami: tel. 722 100 230.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij