Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

02.09.2019 . kg

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

W 2019 r. wrocławscy franciszkanie świętują 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszają parafian, sympatyków i pielgrzymów na uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Kupnego w niedzielę 8 września 2019 r. o godz. 13.00.

Wcześniej, od 5 do 7 września franciszkanie zapraszają do udziału w triduum przygotowującym do tej uroczystości. W każdym z tych trzech o godz. 17.00 wygłoszona zostanie konferencja w kawiarence parafialnej a następnie w kościele odprawiona zostanie Msza Święta i odbędzie się koncert pieśni maryjnych.

5 września (czwartek)

  • 17.00 - konferencja pt. "Matka Kościoła orędowniczką powołań" (o. dr Piotr Cuber - Harmęże)
  • 18.00 - Msza Święta z homilią ojca prowincjała Mariana Gołąba i oprawą muzyczną zespołu "Mały Asyż". Po Mszy Świętej krótki koncert zespołu.

6 września (piątek)

  • 17.00 - konferencja pt. "Poświęcenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi - ratunkiem dla świata" (o. prof. dr hab. Grzegorz Bartosik - UKSW Warszawa)
  • 18.00 - Msza Święta z homilią o. bpa Jacka Kicińskiego i oprawą chóru parafialnego "Borromeo". Po Mszy Świętej krótki recital chóru.

7 września (sobota)

  • 17.00 - konferencja pt. "Historia kultu obrazu Matki Bożej Łaskawej w sanktuarium na Kruczej" (o. dr Marek Augustyn - proboszcz i kustosz)
  • 18.00 - Msza Święta z homilią ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego. Po Mszy Świętej koncert uwielbienia (młodzież z ojcem proboszczem), nabożeństwo i Apel Jasnogórski.


Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij