Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. I Komunia Święta

24.09.2020 . kg

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

W niedzielę, 20 września 2020 r. we franciszkańskiej parafii we Wrocławiu miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Do tej wyjątkowej i niepowtarzalnej uroczystości przygotowywało się i przystąpiło łącznie 60 dzieci. Ze względów bezpieczeństwa obowiązujących w związku z panującą epidemią dzieci pierwszokomunijne zostały podzielona na dwie trzydziestoosobowe grupy.

W tygodniu poprzedzającym ten ważny dla dzieci dzień odbywały się w kościele próby liturgii, spowiedzi oraz śpiewu. Nad całością duszpasterską opiekę roztaczał o. Mateusz Gliwa, neoprezbiter od niedawna pracujący w naszej parafii.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 I Komunię przyjęły dzieci ze szkół podstawowych numer 30, 47, 72, 76, 81, 97; natomiast podczas Eucharystii o godz. 13.00 – dzieci ze szkół podstawowych numer 43 i 68. Obydwu uroczystościom przewodniczył proboszcz, o. Radosław Kramarski. Podczas homilii o. Radosław obrazowo wyjaśniał dzieciom tajemnicę chleba eucharystycznego, którym jest Ciało Jezusa.

za: boromeusz.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij