Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich o. Marka Augustyna

19.05.2017 kg .

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

W niedzielę, 14 maja 2017 r. wrocławska parafia św. Karola Boromeusza, przeżywała jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich Ojca Proboszcza, Marka Augustyna. U czasie sumy parafialnej, o godz. 13:00, której przewodniczył o. Marek parafianie dziękowali Panu Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego Jubilata. Prosili także dla niego o potrzebne łaski na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Andrzej Łaniecki, wikariusz parafii. W swoim słowie podkreślił jak pięknym darem w życiu człowieka jest Boże wybranie do służby Bożej. Jak ważne jest podjęcie daru i zadania płynące ze święceń kapłańskich. O. Andrzej wspomniał także najważniejsze wydarzenia z życia ojca Marka.

Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna, jaką zapewniła Rodzinna Kapela Bugajskich z Kęt, którzy przez cała niedzielę towarzyszyli wiernym w czasie Mszy św. grą i śpiewem pieśni góralskich.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele grup parafialnych składali Jubilatowi życzenia, wśród których nie zabrakło także podziękowań za dotychczasową, już dziewięcioletnią posługę proboszcza we Wrocławiu.

o. Andrzej Łaniecki OFMConv

fot. o. Jan Czarnik OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij