Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Modlitwy Taizé u franciszkanów na Kruczej

15.01.2021 . kg

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

W środowy wieczór, 13 stycznia 2021 r., po wieczornej Mszy Świętej, we franciszkańskiej świątyni we Wrocławiu  odbyło się czuwanie Taizé w intencji pokoju i jedności chrześcijan.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Wrocławska modlitwa Taizé”, która raz w miesiącu odwiedza poszczególne parafie stolicy Dolnego Śląska. Na czuwaniu zgromadzili się parafianie oraz goście Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Była też grupa młodzieży gromadząca się na modlitwie Taizé przy kościele NMP na Piasku.

Trudu przygotowania przedsięwzięcia – śpiew i dekoracje, podjęła się młodzież franciszkańska i osoby, które angażowały się w poprzednim roku w regularne czuwania Taizé u franciszkanów przy ul. Kruczej, a także należały do ekipy przygotowującej przy franciszkańskiej parafii Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu na przełomie roku 2019 i 2020.

Modlitwa odbywała się w kilku językach. Słychać było śpiew po polsku, łacinie oraz w języku angielskim (w spotkaniu uczestniczyły osoby z Centrum Pastoralnego dla osób anglojęzycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska, działającego przy naszej parafii, a którego rektorem jest o. Marcin Buntow).

Na koniec spotkania proboszcz, o. Radosław Kramarski, podzielił się swoimi wspomnieniami z doświadczeń Europejskich Spotkań Młodych Taizé z Mediolanu i Warszawy. Podziękował też wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

o. Marcin Buntow

fot. Gabriela Piniasz

za: boromeusz.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij