Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Rocznica święceń błogosławionych Michała i Zbigniewa

11.06.2021 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

„W poniedziałkowy wieczór 7 czerwca 2021 r. w naszym kościele zapanował szczególnie misyjny nastrój. To dzień, w którym przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionych Męczenników z Peru – o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego” – piszą przedstawiciele Grupy Misyjnej z Wrocławia.

Wyjątkowość tego dnia potęgował jubileusz 35-lecia święceń kapłańskich o. Zbigniewa i święceń diakonatu o. Michała, które odbyły się w 1986 r. w naszym kościele! Dokładnie w tym samym miejscu (w sobotę 7 czerwca 1986 r.) obaj rozpoczynali najważniejszy etap w swoim życiu – drogę kapłańską. A dokładnie 35 lat później, podczas Mszy Świętej, koncelebrowanej przez o. Józefa Szańcę, o. Kazimierza Sebastyankę, o. Mateusza Gliwę i o. Marcina Buntova, wspominano obu franciszkańskich Męczenników i modlono się za ich wstawiennictwem.

Była to wyjątkowa chwila. Nieczęsto przecież jest tak, że znaczna część uczestników celebracji pamięta osobiście Błogosławionych. Oprawę liturgiczną Eucharystii zapewniła parafialna Grupa Misyjna. Po Mszy Świętej odprawione zostało nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Zbigniewa i bł. Michała – w intencji pokoju na świecie i zachowania od zamachów terrorystycznych. Na zakończenie udzielone zostało błogosławieństwo relikwiami Męczenników z Pariacoto.

Błogosławieni Męczennicy franciszkańscy, módlcie się za nami.

Grupa Misyjna z Wrocławia

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij