Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Spotkanie Animatorów Misyjnych

04.03.2020 Misyjny Sekretariat

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W sobotę, 29 lutego 2020 r. we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie animatorów misyjnych z franciszkańskich parafii naszej Prowincji.

Spotkanie formacyjno–informacyjne poprowadził o. Dariusz Gaczyński z Sekretariatu Misyjnego w Krakowie. Przybyli na nie animatorzy z Dąbrowy Górniczej, Rychwałdu, Radomska, Zielonej Góry, Lwówka Śląskiego i Głogówka.

Uczestnicy spotkania podsumowali swoje działania w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w  parafiach oraz akcję kolędników misyjnych. Przedstawili również swoje pomysły na wypracowywanie funduszy wspierających misje: Rychwałd – pozyskiwanie środków z rozprowadzania ziół , miodu,  przetworów ziołowych i z ekologicznych owoców; Lwówek Śląski – przygotowywanie rękodzieła z przeznaczeniem na kiermasze świąteczne.

Podobne inicjatywy podejmują grupy w Dąbrowie Górniczej i we Wrocławiu.

Animatorzy misyjni z Dąbrowy Górniczej i Zielonej Góry opowiedzieli o swoim pobycie w Ugandzie, dokąd udali się na konsekrację kościoła parafialnego w Matudze. O.Darek przedstawił bieżącą sytuację misji franciszkańskich. W obliczu braku nowych powołań misyjnych, zachęcał do gorącej modlitwy w tej intencji. W centrum spotkania animatorów misyjnych, jak zwykle była Eucharystia odprawiona w intencji misji franciszkańskich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza proboszczowi - o. Markowi Augustynowi i grupie misyjnej z Wrocławia za  zorganizowanie spotkania.

 

tekst i fot.:Danuta Danielska (Radomsko)/red.



Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij