Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wspólna modlitwa w środę 25 marca o godz. 12.00 w odpowiedzi na pandemię

24.03.2020 Jan Maria Szewek

W odpowiedzi na pandemię koronawirusa Ojciec Święty Franciszek poprosił wszystkich ochrzczonych o wspólną modlitwę w jednym czasie, tj. w środę 25 marca 2020 r. o godz. 12.00. Tego dnia Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a w Polsce również Dzień Świętości Życia.

„Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechną modlitwą, współczuciem, czułością. Trwajmy zjednoczeni. Zachęcam wszystkich chrześcijan do wzniesienia wspólnego głosu do nieba odmawiając ‘Ojcze nasz’ w środę 25 marca w południe. #MódlmysięWspólnie” – napisał na Twitterze papież.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby w tym czasie we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony, a duchowni w świątyniach dodatkowo odmówili Anioł Pański i trzy razy Pozdrowienie Anielskie (Zdrowaś Maryjo) w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

W ostatnich dniach franciszkanie z Krakowa zainicjowali akcję „Adoptuj medyka”. Polega ona na tym, że wierzący człowiek zobowiązuje się do regularnej, codziennej modlitwy za jedną osobę ze środowiska służby zdrowia, czy to za lekarza, czy za pielęgniarkę, czy salową, czy ratownika medycznego. Wybór pozostawia Bogu. To odpowiedź na prośbę jednej lekarki, która jako studentka działała w duszpasterstwie akademickim, prowadzonym przez braci w jednym z polskich miast.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij