Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wystawa Kołodzieja w Hadze

30.01.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

W dniach 26 - 27 stycznia 2020 r. w Ambasadzie Polskiej w Hadze w Królestwie Niderlandów zaprezentowano wybrane prace byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja z cyklu „Klisze pamięci. Labirynty”. Prezentacja wystawy była związana z 75. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz - Birkenau. Jej autor, Marian Kołodziej numer obozowy 432 był więźniem pierwszego transportu do KL Auschwitz.

To już trzecia lokalizacja wystawy Kołodzieja w Holandii. Po raz pierwszy wystawa została pokazana w Kraju Tulipanów w styczniu 2018 r. w miejscowości Hellevoetsluis oraz we wrześniu 2018 r. w Axel.

Wystawa jest kontynuacją projektu realizowanego przez Centrum św. Maksymiliana w Harmężach we współpracy z Polskim MSZ pt. „Ukazanie prawdy historycznej na temat niemieckich obozów koncentracyjnych na ziemiach polskich poprzez popularyzowanie wystawy więźnia pierwszego transportu Mariana Kołodzieja (nr 432) „Klisze pamięci. Labirynty” w ramach „Dyplomacji publicznej 2017”.

o. Piotr Cuber OFMConv

fot. Natalia ZweekhorstTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij