Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

XIX Memoriał Imienia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego

23.06.2022 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

12 czerwca 2022 r. w Zawadzie jak co roku odbył się XIX Memoriał Imienia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Bł. Zbigniew, zamordowany w Peru przez terrorystów w 1991 r. pochodził z Zawady k. Tarnowa, tutaj nadal mieszkają jego bliscy. Celem memoriału jest uczczenie pamięci bł. Zbigniewa i promowanie zdrowego stylu życia, aktywności sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy.

Tegoroczny XIX Memoriał Imienia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego rozpoczął się jak zawsze od Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Marcina, do którego w czasach młodości chodził bł. Zbigniew. Mszy Świętej przewodniczył o. Dariusz Gaczyński OFMConv, który wygłosił też kazanie nawiązujące do postaci Męczenników z Pariacoto. Obok kościoła znajduję się dzwon pamiątkowy i tablica ku czci bł. Zbigniewa, gdzie delegacje szkolne i samorządowe złożyły kwiaty. W imieniu Samorządu Gminy Tarnów obrzędu tego dokonali wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Sarad, sołtys wsi Zawada Zbigniew Partyński oraz radny Gminy Tarnów Grzegorz Drwal. W imieniu poseł na Sejm RP Anny Pieczarki zaś dyrektor Biura Poselskiego Ewa Kubisztal. Swoje kwiaty ofiarował również prezes Grupy Azoty.

Konkurencje biegowe cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale też w śród dorosłych. W biegu mógł wziąć udział każdy, bez względu na kondycję i wiek. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Dużo emocji wywołała też konkurencja marszu nordic walking, której zawodnicy pokonali trasę 5,5 km. Taki sam dystans pokonali też uczestnicy biegu głównego. Przedszkolaki mogły popróbować swoich sił na dystansie 100 m, uczniowie szkoły podstawowej, w zależności od wieku, na dystansach od 250 do 1000 m. Start i meta Memoriału znajdowały się na parkingu Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie.

Co ważne, w Memoriale nie było przegranych – każdy uczestnik otrzymał specjalnie na tę okazję przygotowany pakiet: medal pamiątkowy z wizerunkiem bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, wielofunkcyjny komin/chustę z pamiątkowym nadrukiem, wodę i posiłek regeneracyjny oraz materiały reklamowe. Na zwycięzców czekały dodatkowe atrakcyjne nagrody, wśród których ufundowane zostały rowery, hulajnoga oraz bon podarunkowy.

Na uczestników Memoriału i gości czekał poczęstunek przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy. Po biegach rozpoczął się festyn rodzinny.

Organizatorami XIX Memoriał Imienia bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego są: Szkoła im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie, Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie Kępa Sport.

 

XIX Memoriał bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego - FILMTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij