Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zakład fryzjerski "Maksymilian” w Pabianicach

21.09.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

"Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną" to słowa, które w modlitwie i pracy apostolskiej realizował św. O. Maksymilian M. Kolbe. Rycerstwo Niepokalanej, które założył o. Kolbe wcale nie straciło ze swej aktualności i misji. Duchowi synowie i córki naśladują tego zakonnika w ewangelizowaniu świata w swojej codzienności.

Jedną z nich jest Karolina z Pabianic, która po swoim nawróceniu postanowiła założyć Zakład fryzjerski "Maksymilian", aby po spotkaniu w tym miejscu, ludzie wychodzili nie tylko piękni zewnętrznie, ale także duchowo.

"Tylko z takimi ludźmi jak o. Kolbe, którzy w pełni żyją swym chrześcijaństwem, można dziś doprowadzić zbłąkanych do domu Ojca, a w ten sposób do zbawienia" – powiedział kard. Julius Dopfner.

Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" Diecezji Bielsko-Żywieckiej postanowiło rozpocząć starania utworzenia zakładu fryzjerskiego „Maksymilian” w swojej diecezji. Chętnych, którzy pragną w jakikolwiek sposób nas wspomóc w tym przedsięwzięciu, prosimy o kontakt.

"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia przez Niepokalaną" – św. Maksymilian. Zatem, póki mamy czas, czyńmy dobro.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij