Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zakończenie roku formacyjnego w Kakooge

15.06.2022 . kg

Kakooge | Conventual Franciscan Friars

Końcem pierwszego tygodnia czerwca 2022 r. postulat w Domu Formacyjnym im. Ojca Wenantego w Kakooge celebrował zakończenie kolejnego roku formacji.

Pięciu braci z II roku postulatu wkrótce – zaraz po krótkich wakacjach – uda się do Tanzanii, by tam rozpocząć nowicjat. Pozostali bracia z I roku (trzech) również udali się do domów rodzinnych, by za kilka miesięcy wrócić do Kakooge na II rok formacji.         

Przez cały rok bracia wzrastali w swoim powołaniu franciszkańskim poprzez życie wspólnotowe, modlitwę, pracę, naukę, sport i wspólny odpoczynek. Przez ten rok było bardzo dużo pracy wokół domu i wewnątrz niego, ale bracia – mówiąc krótko – dali radę. Doskwierała nam trochę pora sucha, gdzie przez 3 miesiące było tyle deszczu „co kot napłakał”, ale i ta przeszkoda została pokonana. Podczas wspólnej, już ostatniej rekreacji, podzieliliśmy się wrażeniami z całego roku i zastanawialiśmy się co Bóg przygotował dla nas na rok następny. Jemu powierzamy naszą przyszłość i ufamy, że nas doprowadzi tam, gdzie On sam chce nas mieć. Przesyłamy kilka zdjęć z tych końcowych dni roku formacyjnego 2021/2022 w Kakooge.

Prosimy o modlitwę za naszą wspólnotę i pozdrawiamy serdecznie wszystkich.

Z Bogiem!

o. Marcin „Ssali” Załuski, magister postulatuTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij