Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zaproszenie do Szkoły liderów ekologii integralnej REFA

13.06.2018 . kg

REFA | Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu

Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA) zaprasza na letnie warsztaty oraz do Szkoły liderów ekologii integralnej czyli wspólne poszukiwania jak przełożyć chrześcijańskie doświadczenia na praktykę ekologicznego działania oraz tworzyć razem formacyjny network zaangażowanych chrześcijan, którzy w różny sposób będę wspierać projekt ekologii franciszkańskiej, również w mediach, parafiach, wspólnotach i ruchach kościelnych.

Nowe wyzwania, porażki i sukcesy polskiej ekologii zachęcają, aby ciągle wytrwale głosić przesłanie encykliki Laudato si’. I odkrywać chrześcijańskie eko-przesłanie, minimalizować swój ślad ekologiczny oraz przemyśleć jak wielkie i głębokie powinny być zmiany, aby Ziemia dalej była gościnnym, cennym i różnorodnym domem dla wszystkich jej mieszkańców.

Zapraszamy zatem na doświadczenie wspólnoty i warsztaty w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie na Mazowszu w dniach 6-11 lipca 2018 r.

W programie: pogłębienie tematów franciszkańskiej encykliki LAUDATO SI’ i ekologii integralnej, rozpoznanie potrzeb naszych wspólnot i środowisk, poznanie Szkoły liderów ekologii integralnej i Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego oraz pieczenie razowego chleba, praca w Ogrodzie św. Franciszka, praktyka ekologii integralnej, sprawdzenie siebie w roli jej lidera…

Dodatkowo: debaty na temat modelu ekologii integralnej i realizujących go stylów życia, praktycznego, warsztatowego przećwiczenia zdobywanych umiejętności oraz modlitwa pełna znaków stworzenia ze św. Franciszkiem, patronem ekologów…

Cena: 400 zł od osoby obejmuje cały program, całodzienne wyżywienie lokalne i eko oraz nocleg w pokojach kilkuosobowych (wszystkim, którzy zaangażują się w Szkołę liderów ekologii integralnej REFA pokrywamy pełny koszt uczestnictwa i pobytu).

Zgłoszenia do 20 czerwca br. na adres REFA@franciszkanie.pl (ilość miejsc ograniczona)

szczegóły na portalu Święto Stworzenia https://www.swietostworzenia.pl/2-aktualne/770-zapraszenie-na-warsztaty-ekologii-integralnej.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij