Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zawsze można na Nich liczyć!

10.02.2020

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Minęło pięć lat od beatyfikacji Męczenników z Pariacoto. Od 5 grudnia 2015 r. do końca 2019 r. do rąk wiernych na całym świecie trafiło 393 tysięcy obrazków z relikwiami II stopnia błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej, które z wielką starannością i czcią przygotowują z ubrań błogosławionych Męczenników z Pariacoto relikwie drugiego stopnia do obrazków.

W obu klasztorach Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej – w Niepokalanowie i Strachocinie, obecne są także relikwie I stopnia błogosławionych. Siostry cenią tę obecność, a postaci obu błogosławionych są im bliskie. Starają się szerzyć kult błogosławionych, a jednocześnie wykonują tak ważną dla tego kultu pracę. Poniżej prezentujemy świadectwo złożone przez s. Judytę Marię Wojciechowską SFMI z klasztoru w Strachocinie:

Obecność relikwii I stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego w naszych klasztorach w Niepokalanowie i w Strachocinie napawa nas ogromną radością. Ich kult nie zakończył się w naszej wspólnocie z momentem przybycia ich do nas, ale nabrał duchowych walorów.

Każdego 7 dnia miesiąca na pamiątkę wspomnienia liturgicznego błogosławionych Męczenników z Peru (7 czerwca), od samego rana relikwie towarzyszą nam wystawione na ołtarzu w kaplicy klasztornej aż do wieczornych modlitw wspólnotowych.

W Godzinie Miłosierdzia, po Koronce do Miłosierdzia Bożego i Nieszporach, odmawiamy modlitwy ku czci bł. Michała i bł. Zbigniewa, a podczas pieśni: „Świadkowie Nadziei”, s. Przełożona, podaje każdej siostrze relikwie do ucałowania.

Od czterech miesięcy jestem ponownie w domu formacyjnym i tu staram się zaprzyjaźniać najmłodsze siostry z tymi franciszkańskimi Męczennikami. Przy każdej okazji, niemalże codziennie są oni przez nas wzywani, a ich portret „w postulanckiej wspólnocie” znajduje się obok wizerunków Patronów naszego Zgromadzenia.

Zawdzięczam Błogosławionym z Peru dwa osobiste cuda: postawienie mnie na nogi, gdzie medycyna oświadczyła, że będę jeździć na wózku inwalidzkim, a mojemu tacie nie obcięto stopy cukrzycowej.

Wiem, że na NICH zawsze mogę liczyć! Bo ONI u nas SĄ!

Biuro Promocji Kultu Męczenników z PariacotoTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij