Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zdzisława Gądek z Dąbrowy Górniczej wśród przyjaciół i dobroczyńców prowincji

05.01.2021 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Zdzisława Gądek z Dąbrowy Górniczej została wliczona w poczet przyjaciół i dobroczyńców krakowskiej prowincji franciszkanów. W niedzielę, 3 stycznia 2021 r. otrzymała pamiątkową nagrodę Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Franciszkanów i została wpisana do Księgi Przyjaciół i Dobroczyńców Prowincji.

Specjalną statuetkę św. Franciszka z Asyżu wręczył jej minister prowincjalny franciszkanów z Krakowa o. Marian Gołąb. Wyższy przełożony sprawował mszę św. za laureatkę i jej rodzinę oraz modlił się w jej intencjach.

O przyznanie nagrody wystąpiła miejscowa wspólnota braci w dowód uznania za 40 lat ofiarnej pracy w klasztorze pani Zdzisławy.

„Z serca dziękujemy Pani Zdzisławie za życzliwość, gotowość do pomocy, dobrze wykonaną pracę pełną taktu i zaangażowania. Jako franciszkanie wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro, z którego mogli korzystać nasi bracia posługujący przez lata na gołonowskiej Górce” – napisali w uzasadnieniu zakonnicy.

Nagroda Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię została ustanowiona w Roku Jubileuszowym 2000.

jms

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij