Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zielona Góra. Pasja nowego życia

18.10.2019 . kg

Zielona Góra | Klasztor św. Franciszka z Asyżu

„Pasja nowego życia” to hasło misji parafialnych jakie przeżyła parafia św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze w dniach od 11-17 października 2019 r. W dwudziestym roku istnienia parafii i przybycia Franciszkanów do Zielonej Góry, drugi raz odbyły się misje parafialne. Głosił je znany kaznodzieja, bloger o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin z klasztoru w Łodzi.

Od roku przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, poprzez informację, modlitwę – było to wszystko związane także z rocznicą istnienia naszej parafii. Odbyliśmy pielgrzymkę śladami duchowości franciszkańskiej do Włoch, gdzie przy grobie patrona naszej parafii modliliśmy się o dobre owoce tych misji. Na 100 dni przed misjami, po każdej Mszy Świętej modlitwa św. Franciszka wypowiedziana przed krzyżem z San Damiano, była wołaniem o rozjaśnienie ciemności naszych serc, by pełnić wolę Boga; odprawiliśmy specjalną nowennę do Ducha Świętego, parafianie indywidulanie podjęli zobowiązania duchowe w intencji parafii, takie jak post, modlitwa, dobre uczynki itp. Czas tych misji wpisał się także w Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Kościele powszechnym, na codziennej modlitwie różańcowej towarzyszyły nam intencje misyjne i zbieraliśmy różańce dla Ugandy. 

Podczas trwania misji, wierni gromadzili się na Mszach Świętych by wysłuchać konferencji, wieczorem natomiast, po Mszy Świętej, głoszone były tematyczne konferencje: Jak dobrze przeżyć poczucie straty? Jak wspierać w rozwoju? Jak poradzić sobie z poczuciem winy? Jak żyć Miłością Ukrzyżowaną?  W niedzielę 13 października, nie mogło zabraknąć procesji fatimskiej po terenie parafii, a środa 16 października była dniem postu, spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie misji stanęliśmy pod krzyżem misyjnym by przyjąć dar odpustu, poświęcić krzyże i przyjąć specjalne błogosławieństwo misjonarza.

Odkrywając pasję nowego życia, wchodzimy w kolejne dni i lata naszego życia i posługiwania w parafii, w rodzinach i wspólnotach. Dziękujemy przy tej okazji siostrom klaryskom z Krakowa i Skaryszewa, które wspierały nas swoją modlitwą, a także wszystkim, którzy w te dni byli razem z nami. Pokój i dobro!

Franciszkanie z Zielonej Góry

fot. o. Witold KuźmaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij