Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych West

18.02.2020 . kg

Od 11 do 16 lutego 2020 r. w domu rekolekcyjnym Szema w Przesiece k. Jeleniej Góry odbywało się Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych West. Wydarzenie zostało poprowadzone przez braci franciszkanów oraz świeckich ze wspólnoty „Kreator”. Prawie osiemdziesięciu młodych ludzi z Dolnego Śląska zgłębiało temat „Niemożliwego”, które z Bogiem staje się „Możliwym”.

Czas wypełniony był modlitwą, konferencjami oraz pracą w grupach. Nie zabrakło również integracji na wspólnych zabawach w śniegu, rozmowach i wycieczkach terenowych.

W swoich wystąpieniach bracia nawiązywali do postaci św. Franciszka, który dla młodego człowieka może być doskonałym wzorcem postawy przełamywania własnych barier i ludzkich ograniczeń. Młodzież brała udział w wielu ciekawych i rozwojowych warsztatach, takich jak bibliodrama, zajęcia muzyczne oraz taneczne. Ważnym doświadczeniem miłości bliźniego była wizyta w domu Caritas w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy spotkania mogli wspólnie modlić się, śpiewać i tańczyć z osobami niepełnosprawnymi, budować się ich wiarą i radością życia, wbrew cierpieniu i ograniczeniom.

Zimowy FSM-West poprzedzał kurs szkoleniowy dla animatorów i liderów wspólnot młodzieżowych. Wzięło w nim udział 12 młodych ludzi, którzy następnie posługiwali w czasie samego spotkania jako prowadzący grupki.

Przedsięwzięcie tego rodzaju odbyło się po raz pierwszy na zachodzie Krakowskiej Prowincji Franciszkanów i z pewnością będzie kontynuowane.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij