Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zrób miejsce Bogu. Przewodnik duchowy.

21.09.2015 Zew Bratni

Nie chciałbym, abyś odbierał nakłanianie cię do poświęcenia się życiu duchowemu jako obowiązek, który ci ciąży i który decydujesz się wypełnić, nie wierząc w niego w pełni. W rzeczywistości nie chodzi tylko o obowiązek, lecz także i przede wszystkim o przyjemność. Duchowe życie jest potrzebą człowieka, stworzenia dwuwymiarowego, którego nie można absolutnie sprowadzać do materialnego tworu, bardziej czy mniej rozwiniętego. Skoro prawdą jest, że ciało potrzebuje jedzenia i że zaspokajanie jego potrzeb należy do drobnych przyjemności życia, to tak samo prawdą jest, że także dusza potrzebuje pokarmu i że wysiłek włożony w zaspokajanie jej daje dużo większą radość, jak zapewne sam osobiście zauważyłeś. Czy nigdy nie zdarzyło ci się, że po prawdziwej modlitwie, przeprowadzanej sercem, byłeś pełen spokoju i radości, których na próżno szukałeś w rzeczach zewnętrznych? Wizja ateistycznego i materialistycznego życia, która dzisiaj zaślepia tłumy, bardziej niż cokolwiek innego zasila to morze niezadowolenia i braku szczęścia, które zalewa świat.

Ta wyjątkowa książka ks. Livio Fanzaga jest pomocą zarówno dla tych, którzy pragnąc zaspokoić swój głód Boga, odkrywają życie duchowe, jak i dla tych, którzy – poszukując źródeł, z których mogą pić – zbłądzili.
Pokazuje jak zrobić pierwsze kroki na drodze do świętości czerpiąc z nadzwyczajnych bogactw chrześcijańskiej Tradycji.

Książka ta jest przewodnikiem dla każdego, kto chce podążać drogą duchowego rozwoju. Chrześcijaństwo może poszczycić się nadzwyczajną – nie mającą równych sobie – tradycją duchowego przewodnictwa, która poświadcza znajomość ludzkiej kondycji.
Autor posługując się prostym i bezpośrednim językiem przedstawia drogę duchowego rozwoju, którą jest w stanie przejść każdy człowiek. Jest to droga z czasu do wieczności, z ciemności do światła, z udręk ziemi do chwały nieba.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.pl

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij