Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Życia nie można zmarnować” w Wielki Czwartek

12.04.2017 Jan Maria Szewek

W Wielki Czwartek – w dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa – Telewizja Polska wyświetli film o Błogosławionych Misjonarzach-Męczennikach z Peru. Początek emisji o godz. 20.40 na antenie TVP2.

„To film o dwóch polskich zakonnikach, franciszkanach, o ojcach Michale Tomaszku i Zbigniewie Strzałkowskim zamordowanych w Peru. Papież Franciszek powiedział o nich ‘Wielcy Polacy’. Do końca zostali wierni Bogu i ludziom. W 1991 terroryści z ugrupowania „Sendero luminoso” zamordowali ich w Pariacoto. Ale nadal żyją w sercach ludzi, których spotkali na swojej drodze życia. To przykład, że gdy czynimy dobro innym, to po nas to dobro zostanie, po naszej śmierci. Oni nie zmarnowali życia. I my też nie powinniśmy życia zmarnować” – mówi reżyser filmu Krzysztof Tadej.

Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym prestiżowego „watykańskiego Oscara” w kategorii dokumentu. Jednocześnie jest to pierwsza nagroda dla polskiej produkcji na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich „Mirabile Dictu”.

Twórcy filmu „Życia nie można zmarnować”:

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Tadej

Zdjęcia: Wojciech Kozłowski

Dźwięk: Wojciech Zająkała

Światło: Sławomir Dębkowski

Montaż: Paweł Gołdziński

Lektorzy: Janusz Szydłowski, Lesław Żurek

Oprawa muzyczna: Joanna Fidos

Kierownik produkcji: Katarzyna Ragu-Pokropek, Tomasz Rychter

Producent: Ryszard Urbaniak

Redakcja: Joanna Ładzińska-Molak, Rafał Sztejka SJ

Współpraca realizacyjna i produkcyjna: Jan Maria Szewek OFMConv (Polska), Dariusz Mazurek OFMConv (Peru).

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij