Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Życzę Wam wszystkim doświadczenia mocy Jezusa Zmartwychwstałego”

15.04.2017 Szewek Jan Maria

Tradycyjnie, w południe w Wielką Sobotę przełożeni czterech prowincji i ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie spotkali się razem, aby podzielić się jajkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tym razem w konwencie przy pl. Wszystkich Świętych 5.

Gwardian o. Piotr Bielenin OFMConv wyraził radość ze spotkania braci, których tak wiele łączy w Chrystusie i w św. Franciszku. Życzył zebranym, aby na co dzień doświadczali mocy Zmartwychwstałego.

„Życzę Wam także, aby spełniło się to, co Jezus mówił uczniom przez pośrednictwo Marii Magdaleny, aby poszli do Galilei, gdzie ich oczekuje. Ta Galilea to znak codzienności, powrotu do tego, co zwyczajne. Życzę Wam aby to doświadczenie ze Zmartwychwstałym dotykało codzienności waszej i waszych wspólnot. Niech Pan Zmartwychwstały Was umacnia i błogosławi” - winszował.

24 grudnia prowincjałowie i gwardianie spotkają się w Kurii Prowincjalnej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przy ul. Hetmana Żółkiewskiego 14 w Krakowie, aby podzielić się opłatkiem.

Spośród 10 prowincji franciszkańskich w Polsce cztery z nich mają swoje prowincjałaty (kurie) w Krakowie i osiem klasztorów w tym mieście (cztery - Zakon Braci Mniejszych, dwa - Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych i dwa - Zakon Braci Mniejszych Kapucynów).

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij