Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Żyjcie odważnie, ambitnie, z uporem i konsekwencją”.

30.04.2018 Jan Maria Szewek

55 absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka w Legnicy w czwartek 26 kwietnia otrzymało świadectwa ukończenia szkoły, a najlepsi z nich - dodatkowo nagrody książkowe. Uroczystość poprzedziła msza św. dziękczynna pod przewodnictwem wikariusza krakowskiej prowincji franciszkanów o. Mariusza Kozioła.

„Coś się kończy, a coś się zaczyna. Zamykacie pewien etap swojego życia. Chciałbym wam dedykować słowa papieża Franciszka, które skierował niegdyś do nas, zakonników, aby na przeszłość patrzyć z wdzięcznością, teraźniejszość przeżywać z pasją, a na przyszłość patrzeć z nadzieją” – mówił franciszkanin z Krakowa.

„Chcę wam życzyć, abyście swoje życie przeżywali w przyjaźni z Panem Jezusem. Przed wami są różne perspektywy, ale niech zawsze z wami idzie Jezus Chrystus. On jest bardzo dobrym towarzyszem w drodze” – winszował o. Kozioł. „Obyście zdali nie tylko egzamin maturalny, ale ten o wiele ważniejszy - egzamin z człowieczeństwa” - dodał.

Pójścia z Chrystusem przez świat życzyła absolwentom także Dorota Chrzanowska, nauczycielka języka angielskiego, która przemawiała w imieniu grona pedagogicznego. W swojej mowie przywoływała przykład św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i roku 2018.

„Starajcie się i wy iść za Panem Jezusem i słuchając Go nadać sens swojemu życiu. Żyjcie odważnie, ambitnie, z uporem i konsekwencją. I jak św. Stanisław nie zrażajcie się przeszkodami, trudnościami w dążeniu do rzeczy wielkich” - mówiła.

Przy tej okazji prosiła młodzież, aby rozsławiała dobre imię szkoły, aby była jej dumą i chlubą, dokądkolwiek w życiu dojdzie. 

Trzecioklasistów żegnali również młodsi koledzy i koleżanki, którzy dla nich przygotowali specjalny program artystyczny.

„W imieniu własnym oraz wszystkich uczniów pragnę podziękować wam za to, że razem mogliśmy tworzyć niezwykłą wspólnotę szkolną, pełną dobra, radości oraz wzajemnego szacunku.  Jednocześnie życzymy wam, aby wspomnienie związane z tym miejscem zawsze dostarczały wiele uśmiechu. Dziś stajecie się absolwentami KLO. Niech ten tytuł będzie powodem do dumy, satysfakcji z przekazanych wartości i nauk. Spełniajcie swoje marzenia, realizujcie się tak, jak tylko chcecie, a przede wszystkim – bądźcie szczęśliwi” – mówił drugoklasista.

Absolwenci KLO wyrazili wdzięczność nauczycielom i wychowawcom, że wspaniale ich przygotowywali przez te lata nie tylko do egzaminu dojrzałości, ale również do życia. Podziękowali także rodzicom za wsparcie, za to, że motywowali ich do działania.

Więcej o szkołach prowadzonych przez franciszkanów w Legnicy znajdziecie w Internecie.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij